Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare, me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor, e cila prëgjatë Vardarit do të përforcohet. Nga fundi i ditës dhe të enjten paradite do të ketë reshje lokale kryesisht të borës, të cilat më shumë do të përfaqësohen në pjesët perëndimore.

Temperatura do të lëvizë prej 3 deri 11 gradë.

Në Shkup do të jetë mot me diell, me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura do të arrijë deri shtatë gradë.

Në ditët në vijim moti do të jetë stabil dhe i thatë, prej të premtes nëpër fushëgropa dhe përgjatë luginave të lumenjve do të ketë dukuri të mjegullës dhe vranësirave të vogla.