Pronari i ri i Formula 1, Liberty Media po orvatet që garat e këtij sporti të bëhen më intersante dhe më tërheqëse. Numri një i komandos së Formula1, Cheys Kery duke folur mediat tha se dëshira kryesore është që në ardhmen “Formula 1” të tgransferohet në një shou! Pra përpos garave në pistë mjaft me rëndësi do të jetë edhe ajo se çfarë do ndodhë përskaj pistës. Në vitin që e lamë pas, kishte mjaft momente interesante. Në rolin kryesor ishin Kimi Raikonen, Daniel Rikardo dhe i pakalueshmi Maks Ferstapen.