Barcelona po fiton 2:0 në Camp Nou kundër Celta Vigos.

Pas 15 minutave lojë, Barça po fiton 2:0 kundër Celta Vigos në ndeshjen që po zhvillohet në Camp Nou,

Dy golat u realizuan nga Lionel Messi, në minutat 13’ dhe 15’.