Liverpool ka vazhduar me paraqitje të mira, duke mposhtur në udhëtim Burnleyn me rezultat 1:2

Skuadra e Liverpoolit ka shënuar një tjetër fitore në Premierligë, duke mbajtur kështu pozitën e katërt.

Ndeshja e sotme kundër Burnleyt 1:2 ishte e 16 që Liverpool nuk di për humbje, prej tyre 11 fitore dhe pesë barazime.

Kjo është ecuria më e mirë e Liverpoolit që kur Klopp ka marrë drejtimin e skuadrës në vitin 2015.