Kompania e njohur LG ka prezantuar ekranin e parë në botë OLED 88-inç me rezolucion prej 8K.

Ky ekran pritet të prezantohet gjatë këtij muaji në panairin e teknologjisë CES 2018, transmeton Koha.net. Meqenëse ky është një ekran OLED, LG pati mundësinë që ta bëjë atë aq të madh sa është dhe me rezolucion prej 8K.

Më shumë detaje në lidhje nuk janë zbuluar, por meqë CES 2018 do të mbahet gjatë këtij muaji atëherë do të kuptojmë së shpejti më shumë për këtë ekran OLED.