Ka vetëm pak kohë që ka varur këpucët në gozhdë, por megjithatë Lorik Cana vazhdon të ketë një jetë aktive mes sportit dhe biznesit.

Kujtojmë që ylli i futbollit shqiptar është martuar prej disa vitesh me bukuroshen italiane Monica, me të cilin ka një djalë, Bojken.

Image

Kapiteni legjendar i Shqipërisë duket gjithashtu shumë i angazhuar edhe pranë familjes së tij, të cilës duket se i kushton edhe kohën më të madhe, shkruan Syri.net.

Pikërisht këtë tregon edhe një prej videove që ka publikuar sot në rrjetet sociale ish-mesfushori shqiptar, i cili në jetën aktive si futbollist ka shkruar emrin me germa të mëdha te disa prej klubeve të mëdhenj të botës së futbollit, si PSG, Marseja, Sundeland, Gallatasarai, Lacio dhe Nantes.

Në këtë video Lorik shfaqet u argëtuar në ambientet e shtëpisë me lodrat e djalit të  tij Bojken.

Ai shihet duke rregulluar shinat e trenit lodër, ndërkohë që krah tij janë shikojmë një koleksion të madh makinash të ndryshme, që janë sigurisht makinat e Bojkenit.