Këngëtareve nuk u bije shumë ti fusin duart në kuzhinë për festa, pasi rëndom në netë festive, ato janë duke kënduar e bërë atmosferë për të tjerët.

E, megjithatë, disa prej emrave eminent, shpesh herë kanë treguar se u pëlqen kuzhina dhe se gatimin e kanë pasion.

Kështu duket të jetë edhe për Edona Llalloshin, që këtë vit festën e Vitit të Ri po e feston pranë më të dashurve, për të cilët edhe ka gatuar me shumë dashuri, shkruan “Kosovarja”.
Gatimet e Edones po duken tejet bukur e me gjasë janë shumë te shijshme.