Ky është një moment i tmerrshëm kur një piton kapet në kamera duke e nxjerrur nga goja një gjel të madh.

Nut Wattana regjistroi klipin pasi zbuloi gjarprin duke u varur në një çati me një bark të madh.

Pamja tregon gjarprin, me gojën e hapur, duke u përpjekur të pështyjë gjelin mbrapa, transmeton lajmi.net.

Përfundimisht, pas disa momenteve, pitoni më në fund largon gjelin nga goja.

Incidenti ndodhi në Thani, Tajlandë.

Z. Wattana tha, “Unë nuk dëgjova tingullin e dy gjelave në mëngjes, kështu që unë shkova për të kërkuar.

“Tani nuk mund t’i shpëtoj zogjtë. Ata ishin dy nga të preferuarat e mia. Për fat të mirë unë kam shumë më shumë pula dhe gjela të tjerë. ”

Ai shtoi: “Unë e fal gabimin e pitonit sepse është thjesht instinkt natyror”.

Pitoni më vonë u lirua në xhungël.