Filmi i ri i Sony, “Jumanji, Mirë se erdhët në xhungël”, po sjell akoma shumë të ardhura në arkën e kompanisë.

Entertainment Weekly raporton se filmi pritet të fitojë 27 milionë dollarë këtë fundjavë në kinematë amerikane dhe kanadeze, duke e bërë atë filmin më të shikuar, duke mbajtur vendin e parë për dy javë me radhë.

“Mirë se vini në xhungël” deri tani ka bërë 283.2 milionë dollarë në vend pas vetëm katër javëve . Ajo ka bërë rreth 383 milionë dollarë nga tregjet ndërkombëtare, duke çuar deri në totalin 666.2 milionë dollarë.

Kjo është mjaft mbresëlënëse, pasi filmi kishte një buxhet të raportuar prej 90 milion dollarë.

Mirë se vini në xhungël u drejtua nga Jake Kasdan, djali i shkrimtarit  dhe drejtorit të ‘Star Wars’ Lawrence Kasdan.

Filmi doli rreth 22 vjet pas Jumanji origjinal, ku luajtën Robin Williams dhe Kirstin Dunst.

Në filmin e ri, Jumanji është një video lojë video që adoleshentët marrin të luajnë.

Në film interpretuesit kryesorë janë: Dwayne “Rock” Johnson, Jack Black, Kevin Hart, Karen Gillan dhe Nick Jonas.