Izraeli e hap kufirin në Rripin e Gazës dhe i shemb tunelet në Hamas

Ushtria izraelite ka rihapur kufirin në Rripin e Gazës pas shkatërrimit të tuneleve në Hamas, shkruan rt, transmeton arbesh.info.

Kjo është bërë që të kenë mundësi të kalojnë ndihmat humanitare

Kufiri Kerem Shalom ishte mbyllur përkohësisht derisa janë shkatërruar 1.5 kilometra tunel që përdoreshin  si rrugë alternative kalimi dhe kalonin përgjatë vendit ku qëndronte ushtria izraelite.