Sulmues ende të panjohur kanë qëlluar për vdekje mëngjesin e sotëm Oliver Ivanoviqin i cili ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Mitrovicën Veriore, shkruan Gazeta Blic.Udhëheqësi i Iniciativës Qytetare “Serbia, Demokracia, Drejtësia”, Olive Ivaqnoviq u vra sot në mëngjes rreth orës 08:15 në Mitrovicën e Veriut.Drejtori i KBC në Mitovicën e Veriut, Dr. Milan Ivanoviq ak thënë se Oliver Ivanoviq ka vuajtur nga të paktën pesë plagë me armë zjarri në gjoks dhe se pavarësisht reaminimit intensiv, ai nuk ka arritur t’u bëjë ballë plagëve.

Siç thuhet, viktima u gjet i shtirë në vendin e ngjarjes kah ora 08:18 të mëngjesit, dhe u transferua urgjentisht edhe pse në atë moment ishte pa shenja jete.