Numancia dhe Real Madrid do të takohen sonte në kuadër të Coppa del Rey

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane do të nis sezonin e ri me ndryshime të mëdha në formacion, në ndeshjen e parë ndaj Numancia.

Francezi pritet që të luaj komplet me formacionin e dytë, ashtu siç bëri edhe në ndeshjet tjera në Copa del Rey.

Ndeshja ndërmjet Celtas dhe Barcelonës zhvillohet nga ora 21:00.