Celta Vigo dhe Barcelona do të takohen sonte në kuadër të Coppa del Rey Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde nuk ka ftuar disa prej lojtarëve kryesor për ndeshjen ndaj Celta Vigos. Ai në ndeshjen e sontme të Copa del…

Celta Vigo dhe Barcelona do të takohen sonte në kuadër të Coppa del Rey

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde nuk ka ftuar disa prej lojtarëve kryesor për ndeshjen ndaj Celta Vigos.

Ai në ndeshjen e sontme të Copa del Rey do të bëjë disa ndryshime në formacion, duke iu dhënë hapësirë disa lojtarëve që kanë luajtur më pak.

Ndeshja ndërmjet Celtas dhe Barcelonës zhvillohet nga ora 19:00.