Këngëtarja e njohur me famë botërore Dua Lipa e cila cilësohet si njëra nder këngëtaret me të bukura të skenës botërore, shkruan Gazeta Blic. 

Ajo me zërin e veçan ka bërë që të gjithë të pëlqejnë këngët e saja.

Dua ka publikuar një video ku ka  heziton që ta ndajë  me fansat e saj as në momente kur ajo është duke bërë dush.

Ndryshe Dua është nga Kosova e cila jeton në Amerike dhe ka krijuar një karriere të bujshme.