Thibaut Courtois ka thënë se është i gatshëm ta zgjasë kontratën me Chelsean, përkundër faktit se është lidhur me një kalim te Real Madridi.

“Jam i lumtur në Chelsea dhe jemi afër arritjes së marrëveshjes”, ka thënë Courtois, raporton London Evening Standard, transmeton Express.

“A kanë qenë shushatje [lajmet për një kalim të Reali]? Jo për mua. Unë jam i qenë dhe relaksuar sepse jam i lidhur me Chelsean. Përkundër thashethemeve dhe gjithçka tjetër, jam i fokusuar në Chelsean dhe jam i lumtur këtu”, ka shtuar ai.