Shoferi shihet i mbërthyer në mes të një kalimi të trenit, i cili po vinte me shpejtësi të madhe

Treni me shpejtësi kishte përpara një makinë, por fatmirësisht nuk e goditi, pasi një punëtor i guximshëm hekurudhor shpëtoi jetën e motoristit duke u sprintuar për të hequr një pengesë që po i zinte atë në binarë, transmeton Lajmi.net.

Ky është momenti i ndaljes së zemrës që u arratis duke mos u përplasur nga një tren me shpejtësi të lartë, pasi një punonjës hekurudhor u përpoq të lirojë makinën e cila ishte mbërthyer në një kalim.

Incidenti u filmua nga kamera e një kamioni në qytetin Boyarka në rajonin e Kievit tw Ukrainës në Oblast.

Pamja tregon një Mercedes të zezë 4×4 të mbërthyer në një kalim pasi injoroi një dritë të kuqe dhe nuk e arriti të kalonte në anën tjetër të rrugës përpara se barrierat të zbrisnin.

I bllokuar nga barrierat para dhe prapa tij, shoferi po përpiqej të manovronte makinën e tij jashtë gjurmëve dhe jashtë rrugës së trenit që po afrohej.

Njeriu ishte sekonda larg nga fatkeqësia kur një punonjës i hekurudhës vërejti situatën e tij dhe vrapoi për ta ndihmuar atë.

Çuditërisht, makina nuk ndalet aspak dhe vazhdon rrugën sikur të mos kishte ndodhur asgjë, madje kjo i ka irrituar shikuesit, të cilët kanë komentuar pse ai nuk ka zbirutur dhe të falënderonte personin që i shpëtoi ata të dy.

Policia po heton incidentin dhe shoferi mund të përballet me akuzat, duke rrezikuar veten si dhe të gjithë në tren.

Ai mund të përballet me një gjobë të rëndë ekuivalente me pagën prej 50 muajsh në nivelin e pagës minimale të Ukrainës dhe deri në dhjetë ditë burg.