Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim mme qytetarët e Vlorës, ku tema kryesore ka qenë protesta e 27 janarit.

Përmes një statusi në Bacebook, basha është shprehur se qytetarët vlonjate dhe gjithë Shqipëria do ti japin një mesazh të fortë Edi ramës.

Ja statusi i Bashës:

Vlora ka një mesazh të qartë për Edi Ramën:

Më #27janar atë që ke dëgjuar nga opozita, do ta dëgjosh nga populli i bashkuar në sheshin e protestës, në mes të Tiranës.

Koha jote ka mbaruar! Shqiptarët nuk do të pranojnë rënien e drejtësisë në dorë të krimit.

Banditët e kane vendin në burg, jo në qeveri!