Barcelona me shumë lehtësi ka kaluar në fazën tjetër të Kupës së Mbretit.

Në një ndeshje të dominuar në tërësi, Barcelona mposhti 5:0 Celta Vigon në ‘Camp Nou’.

Katër nga pesë golat, Barcelona i shënoi në pjesën e parë.

Lionel Messi me dy gola, Alba, Suarez dhe Rakitic me nga një, shënuan në këtë fitore.