Barcelona dëshiron të përforcohet edhe më shumë gjatë afatit kalimtar të janarit

Drejtuesit e Barcelonës, nuk do të ndalen vetëm me transferimin e Philippe Coutinhos, i cili do t’u kushtoi atyre deri në 170 milionë euro.

Sipas Mundu Deportivo, katalonasit janë vënë në ndjekje të mesfushorit të Bayern Munichut, Thiago Alcantara, i cili në vitin 2013 u largua nga katalonasit.

Tashmë kontaktet e para me Bayernin kanë nisur, por transferimi i tij do të jetë shumë i vështirë.

Thiago është lojtar kyç në skuadrën e Bayernit dhe pëlqehet shumë edhe nga trajneri i ri Juppe Heynckes.