Atletico Madrid e dëshiron mesfushorin e Romës, Lorenzo Pellegrini

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone ka kërkuar transferimin e mesfushorit italian të Romës, Lorenzo Pellegrini.

Sipas La Gazzetta dello Sport, 21 vjeçari është në listën e Atleticos për sezonin e ardhshëm.

Për italianin janë duke u interesuar edhe PSG dhe disa skuadra të Premierligës angleze.