Arsenal dhe Chelsea kanë barazuar 2:2 në derbin e xhiros së 22 të Premeirligës angleze

Derbi i kësaj jave në Premierligë ndërmjet Arsenalit dhe Chelseat ka përfunduar baras 2:2, në një ndeshje shumë interesante.

Arsenal shëno golin e parë me anë të Wilshere, por mysafirët u përgjigjen me anë të Hazard dhe Marcos Alonso.

Kur pritej që Chelsea të fitonte, në skenë doli Bellerin, që shënoi për 2:2.

Pas kësaj ndeshje, Arsenal bie në vendin e gjashtë më 39 pikë, ndërsa Chelsea mbetet në vendin e tretë më 47 pikë, një më pak se sa Manchester United dhe 16 më pak se sa Manchester City në vendin e parë.