Tri lokale janë bastisur nga njësitet policore në Fushë Kosovë me c’ rast kanë gjetur dhe konfiskuar një arme zjarri, një arme te ftohta-thika dhe substance e dyshuar narkotike.

Lidhur me rastin janë intervistuar katër të dyshuar. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt