Ai është një nga aktorët më të famshëm në vend.

Bëhet fjalë për Dardan Gashin i cili u bë i njohur me rolin e tij si “Hamdia” në serialin vendor “Çka ka shpija”, transmeton Gazeta Express.

Me këtë rol, Dardani ka arritur të bëjë për vetë shumë fansa.
Ndryshe “Hamdia” njihet si një aktor i cili është shumë i përkushtuar ndaj fesë islame.  Si një besimtarë Dardani nuk e feston Vitin e Ri.
Ai përmes një postimi që ka bërë në llogarinë e tij në Instagram shihet se gjendet në vendin e shenjtë në Medinë.

“Me 1 miljon Vllazni per sabah n’Medin”, kishte shkruar Dardani.
Ndërkohë ai ka marrë komente të shumta nga fansat e tij.

“Allahu ta pranoft e te forcoft”, “Masha Allah Allahu T’rujt ..”, “Allahu te dhasht shendet si dhe ti pranofte lutjet e duate”, “lumi ti, i knoë the feeling ❤????”, “Ishalla zoti ta ban kabull”,
“allahu te ndihmoft inshalla”, ishin disa ng komentet që i kanë lënë fansat.