Kërcënimet dhe kanosjet në telefon mesa duket vijojnë ende të jenë shqetësim.

Kështu I ka ndodhur së fundmi një 40 vjeçari nga Tirana, I cili ka denoncuar në polici telefonatat kërcënuese që ka marrë për jetën.

Policia njofton pikërisht se  më datë 29.12.2017, shtetasi P.GJ, vjeç 40, banues në Tiranë, kallëzon se, një shtetas e ka shqetësuar nëpërmjet telefonit, duke e fyer dhe kanosur me jetë. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 275 i Kodit Penal.