La Liga ka publikuar 10 pritjet më të mira të dhjetorit, teksa kanë kaluar 17 xhiro në Spanjë.

Pushimi dimëror ka përfunduar dhe këtë vikend zhvillohet xhiro e 18’të ku Barcelona po e udhëheq kampionatin me 45 pikë, nëntë më shumë se ndjekësi më i afërt, Atletico Madrid, e 14 më shumë se Real Madridi.

La Liga ka publikuar 10 pritjet më të mira të dhjetorit, një ndër to është edhe humbja e penaltisë nga ana e Lionel Messit.