PSG ka fituar 0:2 ndaj Amiens për të kaluar në raundin tjetër të Kupës së Ligës

Skuadra e PSG-së ka shënuar dy gola ndaj Amiens në Kupë të Ligës, për të kaluar pa problem në raundin tjetër të kësaj gare.

Më meritorët për këtë kalim tutje ishin Neymar dhe Adrien Rabiot që shënuan golat për skuadrën e tyre.

Braziliani shënoi në minutën e 53 nga pika e bardhë, ndërsa francezi në minutën e 78 pas një goditje nga këndi.