Jose Mourinho ka treguar se Romelu Lukaku nuk ka ndonjë lëndim serioz dhe ata vetëm janë duke e mbrojtur atë

Sulmuesi belg, Romelu Lukaku u lëndua në ndeshjen ndaj Southamptonit, ku u largua para kohe nga fusha e gjelbër.

Por, trajneri Jose Mourinho thotë se ai nuk ka diçka serioze dhe se do të kthehet shumë shpejtë.

“Kur kthehet Lukaku? Do të thosha pas një jave. Nuk është asgjë serioze, është vetëm një mbrojtje e vogël, por nuk ka problem”, tha Mourinho për Sky Sports.