Juventus ka shënuar fitore 2:0 ndaj Torinos, për të kaluar në gjysmëfinale të Coppa Italia

Skuadra e Juventusit ka kaluar në gjysmëfinale të Coppa Italia, pas fitores 2:0 ndaj rivalit të qytetit, Torino.

Golat për vendësit i shënuan Douglas Costa dhe Mario Mandzukic.

Juventus kështu bëhet skuadra e katërt që kalon në gjysmëfinale, ku do të luaj ndaj Atalantas, që mbrëmë eliminoi Napolin.

Në gjysmëfinalen tjetër do të takohen Milan dhe Lazio.