Chelsea ka barazuar 0:0 me Arsenalin, në ndeshjen e parë gjysmëfinale në kupën e ligës të njohur si Carabao Cup

Ndeshja e parë gjysmëfinale në Carabao Cup ndërmjet Chelseat dhe Arsenalit ka përfunduar pa gola 0:0.

Vendësit ishin më kërkues në këtë ndeshje, por edhe Arsenal kishte rastet e saj për të shënuar gol.

Nga fillimi për skuadre e Arsenalit luajtën dy shqipatrët, Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka, të cilët treguan paraqitje të mirë.

Ndeshje e kthimit tashmë do të zhvillohet në Emirates Stadium.