Edhe zyrtarisht Montella është trajner i Sevillas.

Sevilla ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me ish trajnerin e Milanit, Vincenzo Montella, për të udhëhequr klubin spanjoll.

Montella do të prezantohet gjatë ditës së nesërme dhe stërvitjen e parë do të kryejë të shtunën.

Ai ka nënshkruar kontratë me Sevillan deri në vitin 2019.