Alketa Vejsiu është një nga moderatoret shqiptare, që gjithmonë është shfaqur para publikut e kuruar deri në detaje.

Si në skenë po ashtu dhe në publikimet e saj në rrjetet sociale Alekta është kujdesur gjithmonë që të jetë sa më perfektë.

Por këtë herë moderatorja ka hequr dorë nga fotot me make-up.

Teksa është duke shijuar ditët e saj të pushimeve dimërore pranë oxhakut, Alketa ka publikuar një foto pa pikë grimi.

Rezultati është befasues për të gjithë që u është mësuar syri ta shikojmë Alketën në ekran.

Madje dhe vetë moderatorja është kujdesur, që foto të mos ketë objektiv fytyrën