Benjamin Kololli vazhdon shkëlqimin e tij në kampionatin zviceran me Lausanne

Ylli i Kosovës, Benjamin Kololli ka shënuar dy gola në fitoren 1:2 të Lausanne ndaj Luganos në udhëtim.

Lugano ishte duke fituar nga minuta e tretë, por mysafirët fituan falë dy golave të Kolollit në minutat 24 dhe 35.

Kololli këtë edicion ka shënuar pesë gola në superligën e Zvicrës.

 

Global