Personi me emrin Burim Idrizi është qëlluar për vdekje me armë zjarri në rrugën Xhon Kenedi në Çair, afër shkollës së mesme Cvetan Dimov, më saktësisht te stacioni i autobusit, përcjell TetovaSot.

Fillimisht u dëgjuan disa krisma me “Kallashnikov”, më pas është gjetur i shtritë përtokë Burim Idrizi i moshës 24 vjeçare, theksojnë nga MPB-ja.

Sipas SPB së Shkupit, incididentit ka ndodhur kur nga një veturë e tipit në lëvizje e tipit Yogu është me armë zjarrë “AK-47”.

Motivet ende nuk dihen, ndërsa në vendin e ngjarjes arritën ekipet e policisë dhe ndihmës së shpejtë./TetovaSot/

https://www.youtube.com/watch?time_continue=61&v=-execlEGLCY