Revista Vogue ka publikuar një listë prej 10 personash më të mirë të veshur gjatë vitit në largim.

Vogue deklaron se tendenca e moderimit është ndryshimi më i madh në modën e qilimit të kuq në 2017 dhe se zbulimi i lëkurës nuk është më një mashtrim që përdoret nga yjet për të lënë përshtypje.

Në 10 veshjet më të mira hynë Brigitte Macron, Rihanna, Zoe Kravitz, Natalie Portman, Claire Foy, Solange, Emma Stone, Zendaya, Nicole Kidman dhe Ruth Negga.