Super ylli i Koresë së Jugut, Kim Jong-Hyun i njohur më mirë si Jonghyun, ka vdekur në moshën 27-vjeçare.

Hyun ka ndërruar jetë, pasi u dërgua në spital pa ndjenja, raporton The Guardian.

Lajmi u konfirmua së pari nga agjencia e lajmeve Yonhap në Korenë e Jugut.

Jonghyun thuhet se u gjet pa vetëdije në shtëpinë e tij në Seul dhe shkaku i vdekjes duket të jetë vetëvrasja, sipas JoongAng Daily.