Është një nga supermodelet më të famshme në botë, duke qenë pjesë e “Victoria’s Secret” për 10 vite.

Edhe pse koha kalon dhe ajo është larguar nga marka prestigjioze e të brendshmeve, duket se Alessandra Ambrosio përmirësohet me kalimin e viteve.

36-vjeçarja po kalon disa ditë pushimi në Brazilin e saj, ku ka treguar fizikun perfekt e veshur me bikini të kuq.

Image