Ajo është një këngëtare e njohur dhe quhet Kristina Ibro, por ndryshe quhet edhe Kristina Aguliera Shqiptare. E ftuar sot në rubrikën ‘Në çantën e …”, ne Ora news, Kristina tregoi se përpse ka marrë pikërisht këtë psudonim nga fansat.

“Kur është hapur Facebook në fillim, njerëzit më shkruanin Kristina Aguilera, dhe që atëherë më ngeli ky emër. As unë nuk mund ta ndryshoj dot më.”

“Kur u publikua një foto e ime në Facebook, njëri nga fansat ofendoi dhe Kristjana u acarua duke i thënë sa gjysma e mamit tim të kesh motrën tënde.”

Ajo jetoi rreth 20 vite në Greqi dhe arsyeja që është kthyer në Shqipëri ishte nëna e saj, e cila ishte shumë sëmurë, por ajo nuk ka ndërmend që të qëndrojë

“Të paktën për mua dhe familjen time jeta këtu, nuk ka lidhje me jetën atje. Aryeja e fortë që unë jam kthyer ka qenë nëna ime, se nuk kam pasur kurrë plan që të kthehesha në Shqipëri. Mendoj të iki shumë shpejt.”

Kristina është divoruar dhe nuk ka ndërmend që të martohet përsëri.

“Jo nuk mendoj,”-u shpreh Kristina, e cila është përfolur se është në një lidhje më një ministër shqiptar.

Këngëtarja ka zbuluar se çfarë ndodhet në çantën e saj. Ajo çfarë bie në sy është kasetofoni i makinës.

“Kasetofonin e mbaj në çantë sepse njëherë ma vodhën dhe më dëmtuan makinën. Tani e mbaj në çantën. Më ka ndodhur 2 herë.”