Goli i Cenk Tosun është zgjedhur më i miri i fazës së grupeve në Champions League.

UEFA ka zgjedhur golin më të bukur të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, transmeton Gazeta Express.

Është sulmuesi i Besiktas, Cenk Tosun, që ka fituar çmimin për golin më të bukur që kishte shënuar kundër Portos.

Porto është kualifikuar si e dyta në fazën tjetër të Championsit dhe do të përballet me Liverpoolin