Skuadra e Tottenhamit është rikthyer te fitorja pas katër ndeshjeve.

‘Spurs’ kanë mposhtur 5:1 në ‘Wembles’ skuadrën e Stoke City, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 16-të.

Kane me dy gola, Son, Eriksen me nga një gol dhe Shawcross me autogol, realizuan për Tottenhamin. Për Stoken golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Shawcross në minutën e 80’.