Tifozët e Chelseat nuk janë të lumtur me Alvaro Moratan.

Në reagimet në Twitter pas humbjes ndaj West Hamit, shumë prej tyre kanë shkruar që Diego Costa ishte më i mirë.

”Ta largosh Costan për Moratan duhet të jetë marrëveshja më e keqe që Chelsea ka bërë”, shkroi një tifoz i Chelseat në Twitter.

”Costa ishte perfekt për ne. Morata përshtatet më shumë te Juventusi dhe Real Madridi, pasi këto skuadra i japin më shumë raste”, u shpreh një tjetër tifoz.