Luhet Juve-Inter, derbi i zjarrtë në Itali. Përballja e kreut mund të vendosë shumë për të ardhmen e dyja skuadrave, por këtë herë rivaliteti tradicional mes dy skuadrave nuk reflektohet në fjalët e trajnerëve në konferencat respektive për shtyp.

Spalletti dhe Allegri respektojnë dhe vlerësojnë në distancë njëri-tjetrin.

Tani kemi krijur një identitet dhe kemi sigurinë se mund të përballemi në këto nivele. Për të arritur objektivat na nevojiten sa më shumë pikë dhe çdo ndeshje duhet parë si një trofe që duhet çuar në shtëpi. Me këtë mentalitet shkojmë edhe në Torino, me mendimin e vetëm te fitorja. Do të na duhet karakter. Kë do t’i hiqja Juventusit, nëse do të kisha mundësi? Allegrin, është ai më i rrezikshmi”, janë fjalët e teknikut zikaltër.

Global