Cristiano Roanldo ka thyer një tjetër rekord në futbollin ndërkombëtar, duke u bërë golashënuesi më i mirë në histori të Kupës së Botës për Klube.

Portugezi ka barazuar rezultatin në 1-1 ndaj Al Jazaira në gjysmëfinale, për të shënuar kështu golin e tij të gjashtë në këtë garë (Reali fitoi 2-1).

Ai kështu ka lënë mbrapa Leo Messi, Luis Suarez dhe Delgado me nga pesë gola.