Analisti politik, Artin Spahiu mendon se lideri i ASh-së Ziadin Sela është kopje e Menduh Thaçit.

Kurrë nuk bëhet lider një njeri që fatkeqësi rastësore mundohet ta quhet herroizëm. Ai që patriotizëm e quan vuktimën. 
Ai ngelet një politikan provincial, shpifës ordiner dhe kopja më e shëmtuar e liderit që e ngriti aty ku është, Menduh Thaçit.
Thjesht, nuk është e rastësishme që një lider i një partie të krijuar nga Pavle Trajanov dhe Boguevski, dhe “veren do smrt” i Sasho Mijallkovit të avanconte aq shumë një njeri. Nuk besoj se pa lejen e tyre e ka bërë! 
I qoftë e hajrit llumllëku i historisë!” ka shkruar Spahiu, përcjell TetovaSot.

Ndryshe sonte në ClickPlus, Ziadin Sela ka goditur liderin e BDI-së, Ali Ahmetin për mosfunksionimin e tyre si koalicion dhe Ahmeti ka qenë ai që se ka dashur Selën në qeveri.