Tani për tani, ne do t’ju tregojmë se si të përdorni limon në mënyrë që të merrni rezultatin më të mirë duke i dhënë lëkurës tuaj një pamje me shkëlqim.

Në shumicën e rasteve, bazuar në përvojat e njerëzve të tjerë, ata kanë tendencë të duken me lëkurë ku duket e errët dhe disa nga qelizat e lëkurës së vdekur po afrohen për t’u shfaqur.

Të gjithë ju, çfarë duhet të bëni është thjesht të ndiqni atë që ne jemi gati për të treguar se ju do të eliminoni ato me ndihmën e limonit dhe me kalimin e kohës, ju lehtë mund të shihni shkëlqim në fytyrën tuaj, transmeton lajmi.net.

Lëng i pastër limoni

Vendosni pak lëng limoni në një tas të vogël dhe lani një shtupë pambuku dhe shtrydhni lëngun e tepërt që përmban. Aplikoni lëng limoni në zonën e prekur që ka puçrra fytyre.

Lëreni për ca minuta ose derisa lëng limoni të thahet plotësisht. Shpëlarje zonën e prekur me ujë dhe fshijeni atë me ndihmën e një peshqir të pastër. Përsëriteni këtë trajtim të paktën dy herë në ditë.

Fetë e lëng limoni

Pritini një pjesë të limonit të mesëm dhe e përdorin atë si një lustër në fytyrën tuaj me butësi dhe me kujdes. Fërkoni shpesh për disa minuta dhe lani me ujë të vakët.

Pas kësaj, përdorni paketën e fytyrës për rreth 15 minuta dhe kombinoni një sasi të caktuar miell oriz, mjaltë dhe lëng limoni. Është opsionale për ju nëse doni të shtoni pak ujë. Vendoseni në fytyrën tuaj dhe lani përsëri pas disa minutash.

Limoni dhe bardhët e vezëve

Merrni një copë veze dhe ndani të bardhën. Kombinoje dy lugë lëng limoni dhe shkundni plotësisht. Ndani përzierjen në tre pjesë. Aplikoni shtresën e parë të përzierjes në lëkurë dhe lëni për një kohë, pastaj aplikoni shtresën e dytë.

Pas pak minutash, aplikoni shtresën e tretë në puçrra fytyre. Pas kësaj, pastroni zonën me ujë të vakët dhe thani lëkurën me një peshqir.