Triumfoi dy vite më parë në “Love Island” së bashku me Max Morley dhe që prej asaj periudhe fama për Jess Hayes ka qenë gjithmonë e në rritje.

Modelja 24-vjeçare ka treguar së fundmi se nuk i pëlqen aspak i ftohti dhe gjithmonë “shtegton” drejt vendeve të ngrohta për të pushuar.

Jess Hayes është fotografuar së fundmi në Ibiza ku me bikini dukej me të vërtetë e mrekullueshme teksa ekspozonte format e saj mbresëlënëse.