Samsung 2018 Galaxy A, premium, që përket në linjën e mesme të fushës ka qenë një theks i vazhdueshëm në fabrikën e thashethemeve këto javët e fundit. Pas marrjes së një pamjeje të Galaxy A8 + (2018) dhe të mësuarit e specifikave të plota, u kuptua se mund ta presim, së bashku me A8 më të vogël (2018) në janar, në CES. Një përdorues i YouTube hodhi një video me cilësi të lartë.

Mjerisht, video nuk është në gjuhën angleze. Të dy pajisjet gjithashtu kanë një rikonceptim të qartë dhe më të përshtatshëm për vendosjen e gjurmëve të gishtave, si dhe panele të reja të llojit 18: 9, ultra të gjerë Super AMOLED, të kompletuara me skaje të rrumbullakosura.

Videoja pretendon që të dy telefonat kanë një rezolucion FullHD + në ekranet e tyre Super AMOLED Infinity, përkatësisht me diametër 5.5 dhe 6 inç. Të dyja janë të mundësuar nga chipset Exynos 7885, me bërthama 2x 2.2GHz dhe 6x 1.6GHz dhe 6GB RAM (gjithashtu pritet një model i lirë 4GB). 3,000 mAh dhe 3,500 mAh bateri, respektivisht, 32GB / 64GB memorie të integruar, si dhe një slot microSD dhe një vlerësim IP68 janë gjithashtu, siç thuhet, pjesë e specifikave.