Futbollisti më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo, është në krye të listës së shënuesve të fazës së grupeve në Champions League. Ronaldo realizoi nëntë dhe është në krye të shënuesve, me tri më shumë se Ben Yedder (Sevilla), Cavani (PSG), Firmino (Liverpool), Neymar (PSG), Kane (Tottenham).

Lista e shënuesve:

Ronaldo (Real Madrid) 9

Ben Yedder (Sevilla)     6

Cavani (PSG)       6

Firmino (Liverpool)      6

Kane (Tottenham)        6

Neymar (PSG)     6       4

Aboubakar (Porto)       5

Coutinho (Liverpool)    5

Salah (Liverpool) 5