14 pikë më shumë se Real Madridi, Barça po shkon sigurt drejt titullit kampion.

El Clasico e parë për këtë sezon në La Liga i ka takuar Barcelonës që e ka mposhtur 3:0 Real Madridin midis “Santiago Bernabeut”,

Barcelona kështu e mbylli me fitore vitin 2017 dhe ka shkuar në kuotën e 45 pikëve, 14 më shumë se Real Madridi, por këta të fundit kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.