Të shtunën në orën 13:00 e gjithë bota do të kthejë sytë nga “El clasico”, përballja në “Santiago Bernabeu” mes Real Madridit dhe Barcelonës.

Kompanitë e basteve kanë publikuar koeficientët e ndeshjes ku Real Madridi shihet si favorit për ta fituar takimin.

Fitorja e Realit kuotohet 2.10, barazimi 3.75, ndërsa triumfi i Barcelonës 3.29.