Pas suksesit të madh me këngën “Tu luta”, Flori dhe Shkurte Gashi kanë bashkuar sërish forcat për të sjellë “Si dikur” e cila sapo është publikuar.

Kënga është punuar në studion e Threedots, dhe vjen së bashku me videoklip.